اداره تجهیزات و ملزومات پزشکی، در راستای افزایش و بهبود استانداردسازی نگهداری و پخش محصولات و تجهیزات پزشکی، دندان پزشکی و ازمایشگاهی، دستورالعمل و فرآیندهایی برای شرکت‌های متقاضی توزیع کنندگان تجهیزات پزشکی نموده است. این قوانین صرفا به منظور تامین و عرضه تجهیزات پزشکی، دندان پزشکی و ازمایشگاهی با کیفیت، ایمن و اصیل به عموم در نظر گرفته شده است.
مراحل مورد نیاز جهت اخذ صلاحیت توزیع‌کنندگی از سمت اداره تجهیزات و ملزومات پزشکی به ترتیب آورده شده می‌باشد.

شرکت‌ متقاضی از زمانی به عنوان توزیع کننده تجهیزات پزشکی شناخته می‌شود که  از سمت شرکت‌های تولید
کننده و یا واردکنندهبه عنوان نماینده رسمی و قانونی معرفی شود. 
توزیع کنندگان براساس نوع محصول انتخابی
در چهار سطح رتبه‌‌بندی خواهند شد:

توزیع‌کنندگان سطح یک:
– شامل توزیع کنندگان کالاهای فهرست پایه: قلبی، عروقی، ارتوپدی، چشمی
– شامل توزیع‌کنندگان کالاهای مصرفی تخصصی: ارولوژی، بیهوشی، تنفسی و جراحی عمومی

توزیع‌کنندگان سطح دو:
شامل توزیع‌کنندگان اقلام فهرست پایه : مصرفی‌های عمومی

توزیع‌کنندگان سطح سه :
شامل توزیع‌کنندگان وسایل پزشکی مصرفی غیر از فهرست پایه

توزیع‌کنندگان سطح چهار:
شامل توزیع‌کنندگان تجهیزات و دستگاه‌های پزشکی (غیر مصرفی) غیر از فهرست پایه

انتخاب مسئول فنی مرتبط و دارای گواهی‌نامه مورد تایید اداره تجهیزات و ملزومات پزشکی و داشتن مدارک مورد نیاز آن از مراحل حیاتی می‌باشد. کلیه فارغ‌التحـصیلان رشته مهندسی پزشکی در تمامی گرایش‌ها، دکتـری پزشکی و داروسازی از واجدین شرایط اخذ مسئـول فـنی در حوزه بیمارســتان‌ها و داروخـانه‌ها و توزیع‌کنندگان هستند. مسئــول فنـی معرفــی شده نسبت به همکاری خود با شرکت توزیع‌کننده موظف به نظارت بر کلیه خریدهای صورت گرفته،فاکتورهای و پیش‌فاکتورهای صـادر شده    و نحوه فروش کالا در شبـکه توزیع می‌باشد.

پس از اخذ نمایندگی از سمت شرکت‌های وارد کننده و تولیدکننده و همچنین انتخاب مسئول فنی، نیاز به اعلام درخواست ثبت شرکت به عنوان توزیع‌ کننده تجهیزات پزشکی در اداره تجهیزات و ملـزومات پزشکی می‌باشد.این مرحـله به منزله تفکیک گرایـش توزیع‌کنندگان از واردکنندگان و تولیدکنندگان صــورت می‌پذیرد. پس از اخذ نام کاربــری و ثبت مدارک مورد نیاز در صــورت عدم وجود نواقــص مورد تایید کارشـناس و کارشـناس مسئول اداره تجهیزات و ملزومات پزشکی قرار خواهد گرفت.

در این مرحله بازدید از انبار معرفی شده شرکت توسط کارشناسان مربوطه صورت خواهد گرفت. در صورت وجود نواقص، پس از بازدید کارشناس به شرکت متقاضی جهت رفع نقص ارجاع داده خواهد شد و در غیر این صورت با اضافه نمودن تعهدنامه و چک لیست نهایی و پس از تایید نهایی کارشناس مربوطه فرآیند ثبت شرکت به عنوان توزیع کننده تجهیزات پزشکی به پایان خواهد رسید.

مفتخریم با داشتن تجربه حاصل از انجام پروژه‌های متعدد، آشنایی با روند اجرای امور و آگاهی از کلیه قوانین در زمینه اخذ مجوزها و آشنایی
با کلیه امور و فرآیندها در کاهش هزینه‌های مالی و زمانی به شما کمک نماییم.
با ما جلوتر از دیگران حرکت کنید …

جهت اخذ مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید. 

۸۸۸۲۵۲۱۱
۸۸۸۲۴۱۱۹


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0