نساجی
پلی استر ویسکوز

نخ پلی‌استر

پنبه و  پلی‌استر از رایج‌ترین الیاف‌های جهان هستند که بعد از ریسندگی منحصربه‌­فرد به نخ تبدیل می­‌شوند. در سراسر جهان، قابلیت کشت پنبه وجود دارد. الیاف پلی‌­استر در دسته‌­بندی الیاف‌­های مصتوعی قرار دارد و به روش­های صنعتی تولید می­‌شود. پلی‌استر به دلیل خواص خود جایگزین مناسبی برای الیاف طبیعی همانند پنبه محسوب می‌­شود. .

از جمله خواص مهم الیاف‌های پلی‌استر می‌توان به مقاومت در برابر کشش آن اشاره نمود. در واقع الیاف پلی‌استر علاوه بر استحکام، قابلیت فنری نیز دارد. به استحکام بالا، برگشت­پذیری،مقاومت در برابر نور خورشید و سفیدکننده­ها، مقاومت سایشی، ثبات خوب نوری، مقاومت بالا در برابر اسیدهای معدنی و آلی از دیگر خواص آن می‌باشد.
الیاف­‌های پلی استری چروک، نمدی و جمع نمی‌­شوند و در شست­‌وشو به راحتی خشک می­‌شوند.

در حال حاضر الیاف پلی‌استر به صورت نخ­‌های فیلامنت،ریون، الیاف مقطع، الیاف لایی، اسپان قابل عرضه هستند. الیاف پلی­‌استر را در تهیه انواع نخ و پارچه در ترکیبات مختلف با پشم، پنبه و ویسکوز استفاده می­‌نمایند.
دسته­‌بندی دیگری که برای الیاف­‌های پلی­‌استری می‌توان لحاظ نمود، الیاف­‌های دو جزیی همانند پلی‌­استر- ویسکوز، پلی‌­استر- پنبه، پلی‌­استر- پشم ( فاستونی) اشاره نمود.

از دیگر دسته‌بندی‌های موجود در صنعت نساجی منسوجات بی‌بافت نام دارند که ۳۰% از تولیدات کل منسوجات جهان را دربرمی‌گیرند. این محصولات علاوه بر ظاهر زیبا دارای قیمت مناسب می‌باشند.نمد، موکت، دستمال کاغذی، کاغذهای دیواری، اسپان‌باند، ایزوگام، انواع عایق‌ها در دسته منسوجات بی‌بافت قرار دارند. بیشترین کاربرد منسوجات بی‌بافت در حوزه پزشکی و عمران می‌‌باشد. امروزه از منسوجات بی‌بافت به عنوان تصفیه‌کننده‌های خون در دستگاه‌های کلیه و قلب مصنوعی و همچنین پانسمان و گان‌های پزشکی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند.

منسوجات نبافته در واقع لایه تولید شده از الیاف یا فیلامنت ها با آرایش جهت‌دار و یا تصادفی هستند که به صورت مکانیکی، شیمیایی و یا حرارتی به یکدیگر متصل شده و یک شبکه پیوسته با استحکام را تشکیل می دهند.

پارچه اسپان‌باند بیمارستانی

برای خرید و ثبت سفارش این محصول با ما تماس بگیرید:

۸۸۸۲۵۲۱۱
۸۸۸۲۴۱۱۹


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0