پارچه‌های اسپان‌ باند

موارد استفاده از منسوجات بی‎بافت در برخی حوزه‌ها به این ترتیب است:
پزشکی: 

لباس های ایزوله، لباس جراحی، پرده و پوشش جراحی، ماسک های جراحی، روکش کفش،کلاه و دستکش، پانسمان زخم، تحویل دارو
فیلترها:
بنزین، روغن و هوا (از جمله HEPA فیلتراسیون)، آب، قهوه، کیسه‌های چای، صنعت داروسازی، پردازش مواد معدنی، فیلتر کارتریج مایع و کیسه، کیسه‌های خلاء، غشای آلرژن و یا ورقه با لایه های بدون بافته
سایر کاربردها:
دیافراکت، بهداشت زنان، و سایر مواد جذب کننده، کامپوزیت‌ها، کیسه‌های خرید،عایق (پشم شیشه‌ای)، عایق صوتی برای لوازم خانگی، قطعات خودرو و دیوار پوششیبالش، بالشتک، هسته تشک، و پوشش داخلی اثاثه یا لوازم داخلی، حوله در دستمال سفره یا کمربند، ماسک‌های چهره مصرف کننده و پزشکی، پاکت نامه‌های پستی، لباس یکبار مصرف (پوشش پا، لباس)، پوشش مقاوم در برابر آب و هوا، دستمال مرطوب

منسوجات بی‌­بافت (نظیر اسپان‌ باند ها) به صورت ورقه­‌ای و با ساختار شبکه­‌ای موجود هستند و که از طریق فیبر و یا فیلامنت‌­ها از روش­‌های مکانیکی، شیمیایی و حرارتی تولید می­‌شوند. این منسوجات از الیاف‌­های اصلی (کوتاه) و الیاف­‌های بلند ساخته شده‌­اند و همانند الیاف­‌های دیگر نیاز به ریسندگی و بافندگی ندارند. معمولا درصد مشخصی از پارچه­‌های بازیافتی و مواد نفتی در ساخت این منسوجات استفاده می­‌گردد و هم­چنین بیشتر منسوجات بی­‌بافت قابلیت بازیافت را نیز دارند.
بیشترین کاربرد این نوع منسوجات در صنایعی همانند بیمارستان، مدارس، هتل­‌ها و …  می‌­باشد، که در آنها استفاده از محصولات یکبار مصرف اهمیت ویژه‌ه­ای دارند.
منسوجات بی­‌بافت دارای ویژگی‌های خاصی از قبیل جذب، بازدارندگی مایع، انعطاف پذیری، کشش، نرمی، قدرت، عقب ماندگی شعله، شستشو، آسفالت، عایق حرارتی، عایق صوتی، فیلتراسیون، استفاده به عنوان مانع از باکتری و ناپایداری هستند. این منسوجات می‌­تواند ظاهر، بافت و استکام  یک پارچه را داشته باشند و به عنوان ضخیم‌­ترین پوشش­‌ها استفاده گردد. هم­چنین با اضافه شدن مواد دیگر، خصوصیات متنوعی از خود نشان می‌­دهند که به عنوان اجزای پوشاک، مبلمان خانگی، مراقبت‌های بهداشتی، مهندسی، کالاهای صنعتی و مصرفی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

انواع منسوجات بی‌بافت

منسوجات بی‌بافت به چهار دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شوند:

4. Wetlaid

این نوع از منسوجات برای استـفاده در آب همانند کیســــه چای، فیبـــرهای مصنـــوعی و … استفاده می‌شود.

3. Drylaid

این نوع از منســــوجات بی‌بافت در دستمال‌های آرایشی مرطوب و پوشک کودک استفاده می‌شود.

2. Airlaid

در مقایســـه با دستمال کــــاغذی و دستـمال‌های مرطوب، ایرلاید‌های نرم، سنگین و متخلخــل هستند. این نوع منسوجات دارای جذب آب بسیار بالا و در مقایسه با بافــت‌های نرمال، قوی‌تر می‌باشند.

ا. اسپان‌باند

اسپان‌ باند ها از مجبوب‌ترین منسوجات بی‌بافت هستند. محصولات اسپان‌باند در زمیــــنه فرش، ژئوتکســـــتایل و محصولات پزشکی و بهداشتی یکبــــار مصرف، محصولات خودرویی، مهندسی عمران و محصولات بسته‌بندی استفاده می‌شود.

واردات اسپان باند

ما در تیم بازرگانی فرساد تجارت،
با تکیه بر سابقه‌ خود، امکان واردات پارچه و 
منسوجات مورد نظر شما را از کلیه کشورهای تولید کننده جهان در فرآیندی یکپارچه، فراهم نموده‌ایم.


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0